Pozícia ženy-matky nastupujúcej do zamestnania po materskej dovolenke je veľmi náročná. Táto životná situácia nás inšpirovala na vytvorenie samostatného programu pre ženy.

Pilotný 10-týždňový program „Ako ďalej?“ sme otvorili 13.9.2017. Cieľom programu bolo najmä pomôcť účastníčkam:

 • Spoznať samu seba – svoju osobnosť a predpoklady
 • Rozhodnúť sa, či sa zamestnať alebo začať podnikať
 • Posilniť svoju osobnosť a získať sebaistotu
 • Zefektívniť počítačové zručnosti
 • Zlepšiť komunikáciu a vystupovanie
 • Zladiť rodinu a pracovné povinnosti
 • Zvládať stres a náročné situácie

Obsah programu môžeme rozdeliť do troch oblastí – mäkké zručnosti, právne informácie a informačné technológie. Na úvodnej hodine sa samy rozhodovali, ktoré témy sú pre nich žiadúce, a ktoré sa stali súčasťou tohto programu. Pilotným programom prešlo 5 dám. 

Tu sú vyjadrenia tých, ktoré to s nami vydržali až do konca:

“Pred niekolkymi mesiacmi som absolvovala pilotny program pre mamicky na materskej “Ako dalej?”, na ktorom som sa vela dozvedela a zaroven spoznala skvelych ludi vratane velmi inspirativnych lektoriek. Odporucam vsetkym, ktori sa chcu aj pocas materskej naucit nieco nove a trosku sa kolektivne vyzit :)”

Barborka

“V roku 2017 som sa zúčastnila Kurzu s názvom “Čo ďalej”, ktorý organizovali dievčatá z QQ Academy. Kurzom nás prevádzali skvelé a veľmi ochotné lektorky, zodpovedne pripravené odpovedať na naše otázky.
Dozvedeli sme sa mnoho cenných informácii prospešných pre každodenný ale aj pracovný život, dokonca aj to do čoho sa máme alebo nemáme púšťať, pre ktoré povolanie máme danosti. Pre mňa boli inšpirujúce tipy, ako zladiť rodinné povinnosti s pracovnými, ako zefektívniť to, čo každý deň robíme. Prínosom sú pre mňa námety, ako zvládať situácie, ktoré nás obyčajne stresujú, ale aj to ako sa vysporiadať s kritikou. Krátky vstup do počítačových zručností mi zjednodušil môj “time management”. Čas strávený s dievčatami aj lektorkami bol pre mňa veľmi inšpirujúcim. Vrelo odporúčam každému, kto sa chce v živote posunúť ďalej. Ja sama som už živnostníčka a mamina na plný úväzok.”

Dominika

Jedna z účastníčok nám dokonca zdieľa svoj vlastný príbeh, ktorý vyústil do získania pracovného miesta…

„Po ukončení štúdia na SPŠ Stavebnej v Banskej Bystrici som aj s manželom odišla za prácou na Cyprus a neskôr do Írska. Pracovala som tu ako mnoho ďalších Slovákov v cestovnom ruchu a gastronómii. Po 10-tich rokoch sme sa rozhodli vrátiť na Slovensko a vychovávať tu naše deti. Rozhodla som sa investovať do vzdelania a nájsť si zaujímavú prácu, popri ktorej by som sa mohla venovať deťom.

V septembri 2017 som sa prihlásila v QQ academy do 10-týždňového programu AKO ĎALEJ? Postupne som získavala informácie z viacerých oblastí. Od pracovného práva, cez finančné aspekty podnikania, počítačové zručnosti, využívanie Google nástrojov, až po osobnostný rozvoj. Pomohol mi nastaviť si zrkadlo, zorientovať sa v sebe, odhaliť svoj typ a kariérny potenciál, správne sa odprezentovať a byť tak akurát asertívna.

V decembri 2017 mi QQ academy ponúkla pracovnú príležitosť v jednej zvolenskej spoločnosti. Úspešne som prešla pohovorom a od januára 2018 som zamestnaná. V práci využívam mnoho z toho, čo som sa naučila. Pri práci s počítačom aj v komunikácii so svojim kolegami a klientmi firmy.

A tak sa pôvodné AKO ĎALEJ? zmenilo na UŽ VIEM AKO ĎALEJ. Uvedomila som si, že pridanou hodnotou QQ academy je nielen dať informácie, ale pomôcť k reálnej zmene v živote.

Ďakujem QQ academy za organizáciu programu a oduševnené nasadenie všetkých lektorov.“

Alena

Ako ďalej?

Ak Vás náš program zaujal, ohláste sa. Naším mottom je “Spoločne ku zmene”. Veríme, že aj Vy môžete prostredníctvom programov QQ academy:

 • zvýšiť si Vaše sebavedomie a celkové vnímanie seba samého
 • prebudiť intuíciu a posilniť vlastnú kreativitu
 • prehodnotiť Váš systém hodn§t a priorít
 • posilniť Vaše slabé stránky a rozvinúť Vaše silné stránky
 • začať sa vyjadrovať silnou rečou

V neposlednom rade objavíte nové témy, ktoré Vám otvoria nové dimenzie, zdokonalíte si Vaše zručnosti, ktoré práve potrebujete pre prácu ale aj pre súkromný život.

Pre viac informácií o aktuálnych workshopoch sledujte našu FB stránku:  https://www.facebook.com/qqacademysk/ alebo nám napíšte na e-mail adresu: academy@unitqq.sk prípadne zatelefonujte na tel. číslo: 0915 80 40 10.

Urobte Váš prvý krok ku zmene spoločne s QQ academy!